Site Rengi

Uzm. Dr. Ali Hikmet Pusat Kimdir?

12.02.2021
2
A+
A-

1983 yılı Aralık ayı doğumlu olan Ali Hikmet Pusat, ortaöğretim ve lise tahsilini İstanbul’ da başlayarak, İstanbul’ da tamamladı. Lise çağlarında yaptığı çalışmalar ile birlikte tıp fakültesi hayalini kurarken, çalışmalarının karşılığını tercihlerinde bulundurduğu Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanarak aldı. 2006 yılında mezun olduğu ve doktor unvanını aldığı bu okul ile birlikte yine aynı okulda ana bilim dalı ihtisası olarak üroloji uzmanı unvanını kazandı. Evli ve 1 çocuk babası olan Dr. Ali Hikmet Pusat artık Uzm. Dr. Ali Hikmet Pusat olarak görevine başladı.

Şuan, zorunlu görevi olan devlet hastanesinde görevini sürdürürken, elbette ki bu yıla kadar pek çok meslek kuruluşuna üye oldu. Mesleği ile ilgili olan bazı kuruluşlara üyeliği ile birlikte yetkinlikler kazandı. Bu kuruluşlardan bazıları şöyle olurken, elbette ki mesleki olarak pek çok farklı alan ile ilgilendi ve yoğunluğunu da prostat ve iktidarsızlık, erkek kısırlığı, mikro cerrahi ve mesane, böbrek, böbrek üstü bezi alanlarında gerçekleştirdi.
Üye olduğu meslek kuruluşları; Türk Tabipler Birliği (TTB), American Urological Association (AUA), Türk Üroloji Derneği (TÜD), European Association of Urology (EAU), European Society for Pediatric Urology (ESPU) olurken, uzman olarak 3 yıl boyunca, kadın ürolojisi, çocuk ürolojisi ve Nöroüroloji dallarında görev aldı. Okulda aldığı eğitimleri, kendi yaptığı çalışmalar ile desteklerken, devlet hastanesinde görevini sürdürmektedir.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.