Site Rengi

Altın Yumurta Projesi Altınordu

12.02.2021
7
A+
A-

Ordu ili Altınordu Ziraat Odası Başkanlığı olarak yürürlüğe giren iki projemizden birisi olan Altın Yumurta Projesi, çiftçimiz tarafından oldukça ilgi görüyor. Proje kapsamında yapılacak işlemlerden sonra yılda 16 milyon yumurta elde edilmesi planlanıyor.
Proje Detayları

Ordu Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kemal Yılmaz’ın basına yaptığı açıklamada proje detayları yer almaktadır. Bu açıklamaya göre Altın Yumurta Projesi 80 metrekare kapalı kümes ve 200 metrekare fındık – kivi bahçesinden oluşuyor. Bu ortamda yetiştirilen 300den fazla tavuk ile modern teknolojinin birleştirilmesi sonucu bir yılda totalde 16 milyon adet yumurta üretilmesi hedef alınıyor.
Öte yandan bölgedeki üreticileri tek bir çatı altında toplayarak daha büyük işler yapmak gayreti içerisinde olduğunu belirten Hekim Salih Yaşar Öztürk, Altınordu, Ulubey, Fatsa Akkuş ve daha birçok ilçede projenin faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade etti.
Tarım Danışmanlarımız Hizmetinizde
Altınordu Ziraat Odası Başkanlığı bünyesinde çalışan tarım danışmanlarımız sorularınızı cevaplamak ve sizleri projeler hakkında bilgilendirmek için hizmetinizdedirler. Unutulmamalıdır ki biz halkımıza her türlü desteği vermek için gayret içerisindeyiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.