Site Rengi

Altınordu Ziraat Odası Başkanlığı Projeleri

12.02.2021
9
A+
A-

Tarihimize baktığımız zaman görülür ki Ziraat odaları 1881 yılında kurulmuştur. Kuruluş amacı ise çiftçilerimizin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak ve geneli itibari ile teşvik ederek tarım ve hayvanlığı ülkemizde geliştirmektir. Altınordu Ziraat Odası Başkanlığı olarak üzerimize düşen sorumlulukların farkındayız ve çiftçimizin daima yanınızdayız.
Projelerimiz

•Altın Yumurta Projesi
Proje toplamda 80 metrekare kapalı kümes alanında ve buna ek 200 metrekare fındık bahçesi ortamında 300 adet tavuğun yetiştirilmesi ve mahsullerinin alınmasını kapsamaktadır. ORDU Üniversitesi ve DOKAP işbirliği içerisinde hayata geçen proje serbest yumurta üreticiliği adı altında işlev görüyor. Hedefimiz ise bir yıl içerisinde minimum 16 milyon adet yumurta elde etmek.

•Hibe Koyun Projesi
Küçükbaş hayvancılığın il içerisinde yayılması ve göçün önüne geçilmesi amacı güdülen projede bu işi yapmak isteyen bir kişiye 6 koyun parasına 20 adet koyun veriliyor. Hibe olan bu 14 koyun ile hem çiftçi yeni bir gelir elde etmiş oluyor, hem de Ordu ve Altınordu’da çiftçiliğin gelişmesi sağlanıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.