Site Rengi

Altınordu Ziraat Odası Halkımızın Yanında

12.02.2021
6
A+
A-

Son günlerde Altınordu Ziraat Odası Başkanlığı olarak projelerimiz ile bir hayli gündeme geldik. Bu projeler devlet tarafından büyük destek görmekle birlikte, hayata geçirilmiş ve faaliyet görmeye başlamış projelerdir. Amacımız ise Ordu ilinde hayvancılığı geliştirmek ve bu kapsamda göçü önlemektir.

Altın Yumurta Projesi
Ordu Üniversitesi ve DOKAP işbirliği ile yürütülen projenin hedefi bir yılda toplamda 16 milyon adet yumurta elde etmek. 80 metrekare kapalı kümes ve 200 metrekare fındık bahçesinden hazırlanan ortamda 300 adet tavuk yetiştirmekteyiz. Her geçen gün daha da geliştirilen proje devamında ilimizde büyük gelişmeler yaşanması muhtemel görünüyor.

Hibe Koyun Projesi
Halkımıza fındık üreticiliğine ek olarak gelir getirebilecek potansiyele sahip hibe koyun projesi büyük ilgi gördü. Bu projeye göre bir birey 6 adet koyun satın aldığında ona 14 koyun hibe ediliyor. Bu durumda çiftçimiz 20 adet koyunu 6 adet koyun parası alarak satın alabiliyor. Bu sayede hem ek gelir sağlıyor hem de ilimizde hayvancılığın gelişmesine katkıda bulunuyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.