Site Rengi

Düğün fotoğrafçısı seçimi

12.02.2021
2
A+
A-

Evlilik insanoğlunun hayatındaki birkaç çok önemli seramoniden birisi, hayatta kaç kez evlenilir ki? Bu muhteşem zamanların ölümsüz kılınması için ise elbette çok iyi bir düğün fotoğrafçısı tercih etmelisiniz. Pekiyi çok iyi düğün fotoğrafçısı nasıl seçilir? Düğün fotoğrafçısı kimdir?

Düğün Fotoğrafçısı

Düğün fotoğraflamakta kullanılan teknik imkanların, genel fotoğrafçılık ilkelerinden elbette bir farkı yoktur. Ancak, sanatsal anlamda, bir doğa fotoğrafçısı ve aksiyon fotoğrafçısı elbette ayrılacaktır. Zira statik obje ve ortamların çekimi ile, düğün gibi önemli anlarının çok iyi yakalanması gereken bir etkinliğin görüntülenmesi, farklı görsel seçeneklere sahip olacaktır. Ayrıca düğün fotoğrafları, özellikle düğün albümü dışındaki hareketli ortamların çekiminde özel tekniklerin kullanılması ve büyük ihtimalle birden fazla makine ile çekim yapılması gereklidir. Ayrıca ekipman tercihi de bu kapsamda olmalı ve mümkün olan en iyi ekipman kullanılması gereklidir.

Ekipman Tercihi

Düğün fotoğrafçılığı, hiç bir biçimde amatör makinelerle yapılamaz. Düğün fotoğrafçısı, profesyonel seviyedeki ekipmanları kullanmak durumundadır. Ayrıca elbette bu ekipmanların tüm detayları ile kullanabilir olmalıdır. Bildiğiniz gibi, analog cihazlar yerlerini yeni nesil yarı dijital fotoğraf makinelerine bırakmıştır ve aslında bu noktada bazı ek gereksinimler ortaya çıkmıştır. Dijital teknolojileri verimli biçimde kullanamayan düğün fotoğrafçısı büyük ihtimalle pek başarılı işlere imza atamayacaktır.

Fotoğrafçılıkta yalnızca kullanılan cihazın özellikleri, iyi bir görsel elde edilmesini sağlamaz. Elbette iyi bir görsel iyi bir makine ile elde edilecektir, ancak çekilecek pozun planlaması ve alanın seçimi de en az makine özellikleri kadar etkili olacaktır. İşte düğün fotoğrafçısı seçimi bu noktada etkisini gösterecektir. İyi bir fotoğrafçı bulunduğu ortamın gereksinimlerine uygun biçimde, ışık ve poz ayarlayıp, en doğru açı ile çekim yapar, bu noktada sürece etki eden faktörler,
• Makine Özellikleri
• Işıklandırma
• Alan Seçimi
• Pozlama

Olacaktır. Gördüğünüz gibi maddelerimiz 3 tanesi kesin olarak düğün fotoğrafçısı nitelikleri ile, ilki teknik, ışıklandırma faktörü ise hem teknik, hem de bilgi meselesidir. Fotoğrafhane olarak, sizlere ömrünüz boyunca vitrin ve albümleriniz süsleyecek görseller sunuyor, elde edebilinecek en iyi sonuçları ortaya çıkarmaya çalışıyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.